Wpływ tańca na rozwój dziecka

Kategoria: Blog

Dodatkowe zajęcia dla dziecka

Cechą charakterystyczną dziecka jest ciekawość i powtarzające się pytanie „dlaczego?”. W celu zaspokojenia dziecięcej chęci poznania, warto zapisać brzdąca na dodatkowe zajęcia. Muzyka, taniec czy rysunek rozwijają wyobraźnię i poszerzają zainteresowania. Pomagają w odnalezieniu prawdziwej pasji. Istnieje wiele rodzajów zajęć dodatkowych, które korzystnie wpływają na rozwój brzdąca. Jednym z najbardziej korzystnych jest nauka tańca.

Zajęcie taneczne

Wśród form aktywnego spędzania wolnego czasu, najbardziej stymulująca jest rytmika. Taniec rozwija mięśnie dziecka, jego koordynację, równowagę i właściwą postawę. Kształtuje poczucie rytmu co nadaje ruchom precyzji i sprawia, że są one płynne i sprężyste. Kształtuje słuch muzyczny i wyobraźnię, rozwija pamięć wzrokową, słuchową i ruchową. Poprawia również koncentrację, spostrzegawczość i inwencję twórczą.

Taniec rozwija, także emocjonalną strefę dziecka, jako forma odreagowania i odstresowania się lub sposób na odprężenie i dobrą zabawę. Wspólne przeżywanie emocji, podczas zajęć grupowych, tworzy wspólnotę. Między dziećmi rodzi się więź oparta na zaufaniu, współpracy, współdziałaniu i współodpowiedzialności. Zajęcia pomagają zwłaszcza cichym i nieśmiałym brzdącom pełnym kompleksów i braku wiary w siebie. Taniec pomaga im się przełamać, wyrazić siebie i zdobyć akceptację.

 Zajęcia taneczne rozwijają strefę fizyczną i emocjonalną dziecka. Sprawiają, że brzdąc może wyrażać siebie, rozwijać swoje umiejętności i nawiązywać przyjaźnie. Wśród wszystkich zajęć dodatkowych taniec jest jedną z najbardziej rozwojowych.