Pierwszy bal karnawałowy maluszka: strój

Kategoria: Blog

pierwszy bal karnawałowy

Większość dorosłych ludzi uwielbia imprezować, świętować i celebrować różne okazje. Wesele w rodzinie czy Sylwester w dobrym hotelu jest zawsze pretekstem do kupienia nowego stroju,  zrobienia się „na bóstwo” i zabawy do białego rana. Dlaczego więc dzieci nie miałyby lubić odrobiny szaleństwa na parkiecie w gronie rówieśników? Pierwszy bal maluszka jest dla niego takim samym przeżyciem, jak wielkie wyjście dla rodziców.

Fantastyczny strój

Bale karnawałowe dla maluchów to oczywiście bale przebierańców. Przedszkolaki doskonale rozumieją, że ciekawy strój w tym dniu przesądza o dobrej zabawie. Za co przebrać malucha? Pozwólmy mu zadecydować o tym samemu! Dzieci najczęściej chcą wyglądać jak swoja ulubiona postać z bajki. Dlatego też kilka lat temu na balach większość dziewczynek była Elsami i Annami, a chłopców Spidermanami i Batmanami. Czasami rodzice chcą zabłysnąć oryginalnością i przebrać dziecko według własnego pomysłu. Jeśli jednak maluch upiera się, że chce być kolejną Elsą – po prostu mu na to pozwólmy. To jego impreza i to on ma czuć się na niej dobrze.

Skąd wziąć strój?

Najprostszym sposobem jest odnalezienie pobliskiej wypożyczalni. Pamiętajmy jednak, że w okresie karnawałowym wypożyczanie strojów karnawałowych pękają w szwach od klientów i może okazać się, że dany strój jest już zarezerwowany przez inne dziecko. Zaletą wypożyczalni jest niski koszt przebrania. Jeśli oddamy kostium następnego dnia po balu, zapłacimy za niego przysłowiowe grosze. Strój karnawałowy możemy również kupić. Bale przebierańców są coraz bardziej popularne w Polsce, w okresie karnawałowym aż się roi od różnych przebrań zarówno w hipermarketach  jak i sklepach internetowych. Prawdopodobnie zapłacimy jednak nieco więcej, niż za wynajem stroju. Czasami okazuje się, że do stroju kupionego w supermarkecie brakuje jeszcze jakichś akcesoriów czy peruki, za zakup których dodatkowo będzie trzeba zapłacić. Rodzice o zdolnościach manualnych mogą przygotować strój dla dziecka własnoręcznie. Czasem wystarczy do tego jakieś stare ubranko, ścinki materiałów i kilka drobiazgów z pasmanterii.