Cechy idealnej przedszkolanki

Kategoria: Blog

Nowa sytuacja

Przedszkole to bardzo ważny okres w życiu dziecka. Malec po raz pierwszy zostaje sam, bez rodziców. Często czuje się samotny, zagubiony, zmieszany i zdezorientowany. Znajduje się w nieznanym miejscu otoczony obcymi ludźmi. W takiej sytuacji istotną rolę odgrywa przedszkolanka. Opiekunka pracująca w żłobku i przedszkolu pełni dla dziecka rolę drugiej mamy. By móc w pełni realizować swoją misję musi posiadać kilka ważnych cech.

Druga mama

Przedszkolanka pełni rolę drugiej mamy, a jej zadanie polega na wprowadzeniu dziecka w nową sytuację. W nieznany świat, w którym spędzi parę lat. Musi posiadać kilka istotnych cech, by móc zrealizować swoją misję.

Idealna przedszkolanka powinna być otwarta, rozmowna i kontaktowa. Szczera i bezpośrednia oraz delikatna i subtelna. Winna umiejętnie prowadzić dialog z rodzicami na temat ich dziecka oraz taktownie i powściągliwie wskazywać na trudności wychowawcze malca.

W stosunku do dziecka musi być miła, troskliwa, łagodna, ciepła, sympatyczna i otwarta, ale też stanowcza i pewna siebie. Dostrzegać w dziecku pozytywne cechy i starać się je pielęgnować. Ponadto odpowiedzialna, cierpliwa i spostrzegawcza. Dokładnie obserwować poczynania malucha i potrafić przewidzieć nadchodzące niebezpieczeństwo.

Druga mama powinna być, także doświadczona. Umiejętności wychowawcze czerpać z życia, szkoły i pracy. Dobra przedszkolanka w młodym wieku opiekowała się rodzeństwem. Wspierała i pomagała mniejszych i słabszych. Kształcąc się poznała techniki wychowawcze, które wiedziała jak wprowadzić w życie. W pracy zaś potrafi bazować i na wiedzy i na własnym doświadczeniu.

Prowadząc prywatne przedszkole w Sosnowcu dobrze wiemy, z jakimi pedagogami należy nawiązać współpracę. Nasze przedszkolanki to idealne drugie mamy dla każdego brzdąca.